Fatih Mahallesi, 2. Keskin Sk.No:35, 16140 Osmangazi / Bursa
24 Saat - 7 Gün Hizmet
Page Title BG
Bursa Kameralı Gider Açma

Başlıklar

Bursa Kameralı Gider Açma

Hayatımız boyunca mutlaka yaşadığımız ve en sıkıcı problemlerin başında yer alan giderlerin tıkanması sorunu artık Bursa kameralı gider açma sayesinde dert olmaktan çıktı. Çeşitli nedenlerden ya da dikkatsiz kullanımdan kaynaklanan gider borularının tıkanmasının nedenleri arasında tuvaletlere atılan büyük cisimler, lavabolarda ise birikmiş yağ ve gıda atıkları sayılabilir.

Kimyasallar tesisatta geri dönülmez sorunlara yol açar

Tıkanan giderleri açmak için ev sahipleri genellikle kimyasal maddelerden yardım alır ancak bu çoğu zaman tesisatta geri dönülmez sorunlara yol açar, borular delinebilir ve küçük bir sorun büyük bir problem olarak kişinin karşısına çıkar. 2000’li yılların başlarında gelişen teknoloji tesisat işlerinde de inanılmaz kolaylıkları sağladı, kameraların kullanılmaya başlandığı o yıllardan bu yana artık tıkanmış giderler sorun olmaktan çıktı. Kameralı gider açma yönteminin uygulamaya geçmesi sayesinde evlerde kırıp dökmeden tesisata zarar vermeden tıkanıklığı gidermek mümkün hale geldi.

 

Boru Ve Giderlerin Tıkanmasında En Etkili Yöntem

Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi kameralı gider açma Bursa firmaları bu uygulama ile ev sahiplerine rahatlık getirdiler. Ev ve işyerlerinde sıklıkla tıkanan giderler lavabolardır, lavabo borularının tıkanma nedeni ve uygulanacak yöntem uzman ekip tarafından belirlenir. Lavabolarda yaşanan boru ve giderlerin tıkanmasında en etkili yöntem kameralı gider açma yöntemidir, peki bu yöntem nasıl uygulanır;

 

Kamera İle Gider Açma İşlemi

Öncelikle lavabo sifonu çıkarılır ve kamera gider borusunun içerisinden kaydırılmaya başlanır bu işle esnasında monitörden izleme yapılır. Tıkanmanın gerçekleştiği bölüme gelindiğinde sebep anlaşılır şayet yabancı bir cisim tıkanmaya neden oldu ise kameralı gider açma için tesisatçı kamerayı çıkarır ve robot cihazın yayını boruya gönderir. Boruya zarar vermeyen yay dönerek borunun içinde ilerler tıkanıklığa neden olan cisme ulaştığında ya bu cismin parçalanmasını sağlar ya da yayın ucuna dolayarak dışarı çıkmasını sağlar, yay geri çekildiğinde gider açma işlemi tamamlanmış olur.

 

Boruların Yıkanması Yöntemi Nedir?

Uzman ekip cihazla gider açma işlemi esnasında sorunun tesisatın eğiminden kaynaklı olduğu kararına varırsa bu durumda sizinle gerekli bilgiyi paylaşır ve onay vermeniz halinde bu eğimin düzeltilmesi için uygun çalışmayı başlatır. Yine çalışma aşamasında tıkanma nedeni biriken yağlar ise böyle bir durumda çözüm yöntemi boruların yıkanmasıdır, özellikle mutfak lavaboları için uygulanması gereken yöntem için yıkama makinesi kullanılır. Yıkama makinesinin hortumu boru içine verilir ve makine çalıştırılır, makine tazyikli ve basınçlı su püskürtür, yıkama işleminde yağ parçaları kopar ve akar gider. İşlem belli aralıklar ile kamera kullanılarak kontrol edilir ve boruların temizlenmesi tamamlanana kadar uygulama sürer.

 

Kalıcı, Pratik Ve Temiz Çözüm

Pratik ve temiz çözüm olan kameralı gider açma Bursa işlemleri sayesinde tuvaletlerde kırma yapılmadan sorun ortadan kalkar. Kimyasal maddeler ile de borularda ki tıkanıklıklar açılır ancak bu hiçbir zaman kalıcı çözüm olmaz ama özel görüntüleme yapan cihazlar ile tespit edilen problem çok daha kolay çözülüyorken uğraşmaya gerek var mı? Eskiden yaşanılan bu sorun için aynı gün gelecek bir tesisatçı bulmak, bulduğunuzda ise onun işlemi gerçekleştirirken yarattığı kırma ve parçalama işleri çok büyük dertti.

 

Tıkanmış Borular Kabus Olmaktan Çıktı

Hele ki Bursa’lı ev hanımlarının en büyük korkusu idi ama artık bu kâbuslara son verildi. Tüm bu zor zamanları yaşamak istemeyen ev sahipleri kendilerince çözümler üretmeye çalışır ve sonunda hasarlara neden olur ve yine bir usta çağırmak zorunda kalırdı, kameralı gider açma  sistemi ile tüm bu korkulu rüyalar bitti. Şimdi ev sahiplerini üzmeyen, ev hanımlarının başına temizlik derdi çıkarmayan pratik ve az masraflı sistem sayesinde problemi kendi yöntemleriniz ile çözme gayreti içine girmenize de gerek kalmadı.

 

Tıkanmış Giderlerden Kurtulmanın Yolu

Donanımlı bir tesisatçı ya da bu konuda uzman olmuş bir ekip ve beraberindeki ekipmanlar doğru, temiz ve kalıcı çözümler noktasında kameralı gider açma ihtiyacınıza cevap verecektir. Pis su giderinin temizlenmesi, etrafa yayılan pis kokular ve mide bulandıran, insanı dehşete düşüren görüntüler ve temizlemesi oldukça zahmetli bir iştüm bunlardan kurtulmanın yolu, bu İş’te profesyonel bir kadroya sahip şirketlerden destek almaktır.

 

Halen Birçok Tesisatçı Tarafından Kullanılmıyor

Her ne kadar teknolojinin velinimeti sayılan bu sistem 2000’li yılların başında hayatımıza girmiş olsa da halen birçok tesisatçı tarafından kullanılmıyor, bu konuda hizmet veren işletme sayısı fazla değil.  Kameralı Gider açma hizmeti veren işletmeler arasında da garantili sonuç veren firma bulmak cidden önemli bir problem, bilinçsiz, işin ehli olmayan kişiler tarafından yapılan gider açma yani tıkanmış boruları açma işlemi hassasiyet isteyen bir alandır.

 

Tadilat Gerektirmeyen Bir Uygulamadır

Hiçbir şekilde uygulama sonrasında tadilat gerektirmeyen kameralı gider açma işlemi tıkanmış gider borularının açılmasında kesin ve kalıcı bir yöntemdir. Yöntemin uygulama esnasında herhangi bir nedenden dolayı kırma ve dökme gerçekleşmez sadece inşaat sonrası yaşanan tıkanmalar dışında. Bu tür tıkanmaların sebebi genellikle harç ve moloz kalıntısı olduğundan bu durumda tadilat gerekebilir.

Çalışacağınız Tesisatçıyı Dikkatli Seçin

En ufak bir hata ya da yanlış uygulamanın neticesi ciddi bir dizi sorunu yanında getirir, bu sorunların başında ise tesisatın sil baştan elden geçirilmesi gelir. Kamera ile görüntülenmesine rağmen tıkanmanın sebebini ya da tıkanan bölgeyi tespit edemeyen bir ekip tesisatın kırılmasına, boruların zarar görmesine neden olur ve maddi açıdan ev sahibinin üzerine büyük bir yük biner. Bu yüzden kameralı gider açma hizmetinde çalışmasından şüphe duymayacağınız, aşama aşama her noktada sonuçları sizinle paylaşan, uygulayacağı yöntem hakkında bilgi veren bir tesisatçı ile çalışmalısınız.