Fatih Mahallesi, 2. Keskin Sk.No:35, 16140 Osmangazi / Bursa
24 Saat - 7 Gün Hizmet

Logar Yeri Bulma

Rögar Yeri Bulma
Rögar yeri bulma

Kanalizasyon ana tesisatlarının en önemli parçalarından bir tanesi rögar girişleri ve bunlara ait rögar kapaklarıdır. Tesisatın önemli noktalarına konumlandırılan bu kapaklar, tesisatın bakım ve onarım ihtiyaçları için hayati öneme sahiptir. Metrelerce uzunluktaki geniş boru hatlarının tıkanıklıklarının giderilmesi ve arızaların tespit edilip onarılması için bu kapaklardan giriş yapılarak uygulama gerçekleştirilir. Tabii Rögar kapaklarının zaman zaman kaybolması, daha doğrusu çeşitli nedenlerle üzerinin kapanması söz konusu olabilir. Örneğin, bir sitenin içerisinde zamanla gerçekleştirilen çevre iyileştirme uygulamaları kapsamında yapılan majör hatalardan birisi bu kapakların kapatılmasıdır. Bu durum yaygın biçimde görülür ve Rögar yeri bulma bu durumda ihtiyaç duyulan bir hizmete dönüşür. Bursa ve çevresinde bu gibi ihtiyaçların giderilmesi noktasın firmamız profesyonel destek vermekte ve tüm alanlarda Rögar yeri bulma hizmeti verebilmektedir. Rögar; Fransızca “regard” sözcüğünün karşılığıdır, “rögar” diye söylenir fakat halk arasında sık sık logar olarak geçmektedir..

Rögar yeri neden kaybolur?

Rögar kapakları, dairesel kanalizasyon çıkışlarıdır ve bir çoğumuz bu kapakların önemini bilmeyiz. Bunun gibi özellikle yol yapan kişi ve firmalar ile bahçe düzenlemesi yapan bazı kişiler ve firmalar, bu kapakları birer fazlalık gibi görür. Rögar kapaklarının üzerine beton dökülmesi, çim uygulanması ve çeşitli biçimlerde bu kapakların kapatılması oldukça yaygın görülen bir durumdur. Bunun yanında Bursa gibi kentlerde bitkilerin zamanlar Rögarların üzerini kapatması da olağandır.

Rögar yeri bulma

Rögar yeri bulma uygulamaları ile çeşitli sebeplerle kapanan Rögarların tespiti için gerçekleştirilen bir uygulamadır. Bu uygulama kapsamında özel araçlar kullanılarak işlem yapılır ve amatör yöntemlerle neredeyse imkansız olan kapak bulma işlemi kolayca tamamlanır. Eğer kendi imkanlarınız ile bu kapakları tespit etme durumunda olursanız, ciddi şekilde çevreye zarar verebilir ve hatta bütün hattı kazmak zorunda kalabilirsiniz. Oysa bizim kullanacağımız araçlar ile kapak doğrudan bulunur ve işlem doğrudan nokta atışı biçiminde tamamlanır. Rögar yeri bulma uygulaması, basit bir işlem gibi görünse de aslında durum böyle değildir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi; kapağın lokasyonu tespit edilemeyip, hatalı işaretlemeler yapılması suretiyle çevreye ciddi hasarlar verilebilir. Ayrıca kimi kapaklar oldukça derinde kalmış olduğundan, görsel olarak tespiti mümkün değildir. Siz en iyisi bu işlemi bireysel olarak gerçekleştirmek yerine bize hemen ulaşarak, sorunlarınızın kısa zamanda makul fiyatlarla çözümü için destek alın. Firmamız yılların deneyimi ile hızlı ve etkili biçimde sorunlarınızı