Fatih Mahallesi, 2. Keskin Sk.No:35, 16140 Osmangazi / Bursa
24 Saat - 7 Gün Hizmet
Page Title BG
Gider Açma

Başlıklar

Gider Tıkanma Sorunu Nerelerde Görülür?

Gider tıkanma sorunu tüm gider borularında görülebilir. Bu sorunla karşılaşmamak için öncesindeki kullanımlarınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Dikkatli bir kullanımın söz konusu olmaması halinde, her borunun tıkanma ihtimali var. Örneğin mutfak lavabosu tıkanıkları, lavabo içerisine tortu atmanızdan kaynaklanır ve genellikle basit bir şekilde halledilebilir. Fakat tuvalet tıkanması daha zor açılabilir ve nedeni genellikle tuvalet kağıdı vb. materyallerden kaynaklanır. Tıkanma sorunu her yerde görüleceği için, tüm gider borularının kullanımına dikkat edilmesi gerekiyor. Bursa gider açma çözümlerinizde, bu işi yapan kişilerle çalışmanız önemlidir.

Gider Açmanın yöntemleri

Gider açma yöntemlerinin, tıkanıklığın büyüklüğüne göre değiştiğinin altını çizmiştik. Buna bağlı olarak kullanılan yöntemlerden birisi, lavabo açmak için kullanılan kimyasallar olabilir. Bu kimyasallar, lavabodaki tıkanıklık küçük boyutlardaysa yeterli olacaktır. Büyük tıkanıkları açarken, daha farklı yöntemlere ve bazen makinalara ihtiyaç duyulur. Bursa gider açma bu konuda kullandığı yöntemlerle, ciddi tıkanıklıkları da kısa sürede açabilir. Kullanılan yöntemler yüzde yüz işe yarar ve kesin sonuç alınabilir.

 

Gider Açarken Kullanılan Ürünler

Her tıkanıklık için kullanılan ürünler de farklılık gösterir. Çünkü kullanılan ürünlerin her birinin güçlülük oranı farklıdır. Küçük lavabo tıkanıklıklarında kullanılan kimyasallar, her tıkanıklığı açmak için yeterli değildir. Bu nedenle kanalizasyon tıkanıklıkları ya da bu gibi büyük tıkanıklıklarda Molix HJ 511 gibi açıcılar kullanılır. Bunlar, kullanımına dikkat edilmesi gereken kimyasallardır. Bursa tıkanıklık sorunlarında, bu tarz ürünleri kendi başınıza kullanmanız sağlıksız ve tehlikeli olabilir. Bu nedenle Bursa gider açma vasıtasıyla yardım alıp, gider açma işlemlerinizi daha dikkatli ve kontrollü bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Gider açıcı ürünler;

  • Oldukça tehlikelidir ve yanlış uygulanırsa, sorun daha da büyüyebilir. Bununla beraber kendinize zarar verme ihtimaliniz de var.
  • Yakıcı etki taşıyan gider açıcı kimyasallar, tenle temas halinde derinizi yakabilir. Kendi başınıza uygulamamanız gerekir.
  • Kimseye danışmadan gider açıcı ürünleri sürekli kullanmanız halinde, borularda aşınmaya ve buna bağlı olarak delinme gibi sorunlara yol açabilirsiniz.

Bu nedenle tıkanıklık küçük bile olsa, mutlaka Bursa gider açma ile yardım alarak yapmanı gerekiyor.

 

Gider Tıkanmasının Önüne Nasıl Geçilir?

Gider tıkanması genel bir problemdir ve neredeyse her yerde görülebilir. Bu tamamen dikkatsiz kullanımdan kaynaklı bir sorun. Bu nedenle gider açma sorununun önüne geçebilmek için, her şeyden önce dikkatli kullanım gerekiyor. Peki bu dikkatli kullanım nasıl olmalı;

  • Lavabonuzun içerisine çöp sınıfına girecek hiçbir malzeme atmamaya çalışmalısınız. Bunlar lavabonun deliklerinden geçerek, borularda birikip daha sonra tıkanmalara neden olabiliyor.
  • Lavabo içerisine koyduğunuz malzemelerin içerisini temizleyin ve çöpe atılması gerekenleri çöpe atın.
  • Özellikle tuvalet kullanımında, tuvalet kağıtlarının ve benzer ürünlerin tuvaletlere atılması, boruların bir süre sonra tıkanmasına neden olur. Bu nedenle çöplerinizi bir çöp kutusuna atmaya özen gösterin.

 

Tıkanan Giderler Normal Yollarla Açılabilir mi?

Giderlerinizin tıkanması halinde pek çok yöntem kullanılabildiği için, basit birkaç yöntemle de giderlerin açılmasını sağlamak mümkün. Fakat basit yöntemler kullanarak giderlerinizi açmak için, tıkanıklığın da basit bir şey olması gerekiyor. Yoksa yine bu sorun yardım almadan halledemeyeceğiniz boyutlara ulaşır. Bununla beraber basit yöntemlerle açılan giderler, genellikle tam anlamıyla temizlenmediği için yeniden tıkanır. Tıkanmanın bir daha oluşmaması adına, daha profesyonel yardımlar almanız daha yararlı olacaktır.

 

Bursa Gider Açma; Gider Açıcı Kimyasallar Zararlı mı?

Gider açma işlemlerinin en iyi çözümü, giderin kimyasallar yardımıyla açılmasıdır. Fakat kimyasalların herkes tarafından kullanılmaması gerekiyor. Bunun nedeni bu kimyasalların içerisinde çok zararlı maddelerin olması. Bu maddeler çok kısa bir süreliğine bile teninizle temas ettiğinde, teninizde kalıcı yara izlerinin oluşmasına neden olabilir. Ne kadar dikkat ederseniz edin, böyle bir işle kendi başınıza uğraşmak borulara da zarar vereceği için, en sağlıklısı Bursa içerisinde işi bilen profesyonel ekiplerden yardım almak.

 

Bursa Gider Açma; Kamera İle Gider Açma

Gider açmada kullanılan yöntemlerden birisi kamera ile gider açma yöntemidir. Bu yöntem işin daha titiz olması ve kalıcı çözümler bulmak için yapılır. Uzun ve içini görmenin zor olduğu boruların içerisine kamera ile girilir. Bu kamera ile girme olayının nedeni, tıkanıklığın borunun tam olarak neresinde olduğunu görme ve neyden kaynaklı olduğunu anlamadır. Kameradan yardım alarak borunun tıkanma nedeni ve tıkanan yer görüntülenir. Yapılacak işlem de buna göre doğru bir şekilde yapılmaya çalışılır. Böylece daha sağlıklı ve kalıcı sonuçlar alınabilir. Tıkanıklığın tekrar etmesinin de önüne geçilmiş olur.