Fatih Mahallesi, 2. Keskin Sk.No:35, 16140 Osmangazi / Bursa
24 Saat - 7 Gün Hizmet
Page Title BG
Gider Nasıl Açılır?

Başlıklar

Gider Nasıl Açılır?

Gider borusuna kaçan cisimler, suyun düzgün akışına engel olarak giderden geri akmasına/taşmasına sebep olur. Tıkanan borular ise bazen yalnızca bir yeri değil, bütün tesisatı etkileyebilir. Boruda tıkanırsa su geri gelir ve su borudan rahatça gidemez duruma gelir. Bu durumlarda ise kişiler gider nasıl açılır? sorusunun cevabını merak ederler. Genelde bu durum su sızıntısıyla karıştırılsa da aslında basit bir çözüme sahiptir. Çünkü bu durumda tesisat borusunda bir hasar yoktur, yalnızca boruda yağlanma veya yetersiz eğimsizlik oluşmasından dolayı oluşan bir tıkanıklık vardır.

Evde gider borusu gideri yöntemleri nelerdir?

Bazı basit tıkanıklık durumlarında, evde denenebilecek yöntemler bulunur. Ancak bunlar her zaman işe yaramayabilir veya geçici sonuçlar verebilir.

  • Kimyasal açıcılar ile gider borusu açma,
  • Lavabo açıcı ilaçlar ve sıcak su ile gider açma,
  • Sıcak su ve şampuan ile gider açma,
  • Tıkanıklık yakın konumlardaysa; sivri aletler yardımı ile gider açma.

Bu yöntemler bazı durumlarda işe yarasa bile gider borularında hasarlar meydana getirerek işi içinden çıkılamayacak bir duruma sokabilir.

 

Gider Borusunu Kalıcı Olarak Açma

Tıkanmış gider borusunu açmak için evde denenen yöntemler genellik sonuç vermez veya geçici sonuçlar verir. Evde çeşitli kimyasallar kullanarak yapılan işlemlerde tıkanıklığın açıldığı düşünülür. Ancak durum böyle değildir. Bu kimyasallar gider borularına kalıcı hasarlar verir. Tıkalı gider borularını açabilmek için özel elektronik robotlar kullanılmalıdır. Boruları açan robotlar, bu borulara zarar vermeden yalnızca tıkanıklığa sebep olan parçaları temizlemeye yardımcı olur.

gider nasıl açılır

 

Gider Açma Hizmetlerimiz

Tıkanmış olan gider borularını açma işleminde uzman bir ekip arıyorsanız doğru adrestesiniz. Gider borusunun açılma işlemlerinde; bu borularda meydana tıkanmaları robot sistemler ile tespit ediyoruz. Ekiplerimiz boruları herhangi bir hasar vermeden açarak kamera özellikli cihazlar ile görüntüler alır. Uzman ekibimiz tıkanmış boruyu açtıktan sonra konu ile ilgili sizlere raporları teslim eder ve gider analizini sizin için yapar.

Tesisatta meydana gelebilecek tıkanmalar yalnızca gider tıkanması değil, kanal genelinde meydana gelebilecek bir problem olarak bakmak daha isabetli olur. Eğer giriş katlarda oturuyorsanız ve sık sık tıkanan tuvalet borularından şikayet ediyorsanız alanında uzman bir ekipten yardım alma vakti gelmiş demektir. Herhangi bir boru tıkanması durumunda açma işlemlerinden önce yapılması gereken ilk işlem tıkanmış olan bölgeyi robot yardımıyla açmak olacaktır.

Zorlayıcı gider tıkanıklarını açan kurumsal firmalar su taşmasını önleyebilirler. Su taşmasını engellemek için boru içerisinde bulunan atıkları makine yardımı ile temizlemek şarttır. Bu konuda yardım alacağınız ustalara nasıl işlem uygulayacaklarını sormak, sizleri daha büyük sorunlar koruyabilir.

 

Kamera Sistemi İle Pimaş Görüntüleme

Görüntüleme özelliği olan cihazlar ile son derece özenli bir şekilde yapılan bu çalışmanın sonucunda her köşenin incelenmesi ile bölgesel olarak tıkalı boruların tespiti yapılır. Tespit edilen borulara ulaşmak ve gereken şekilde çözüme ulaştırmak için en iyi alternatif yöntemler olan cihazlara bağlanmış kalın teller kullanılır.

Bu teller sayesinde ulaşılması en zor olan noktalarda dahi tıkanmaya sebep olan atık maddelerin tahliyesi yapılır. Bu tellerin ucunda bulunan kancalar sayesinde tıkalı giderde bulunan tüm maddeler parçalama ve ittirme yöntemi ile gider borusundan temizlenir.

Kamera özellikli cihazlar sayesinde tıkanıklık açılmadan önce görüntü alınabilir. Bu durumda tıkanma sebebiyle kapanan bölgelerin görüntüsü alınarak yaklaşık yarım saat süren bir hasar tespiti oluşturulur. Bunun sonucunda yalnızca gider hattında bulunan tıkanıklığın giderilmesi değil tıkanmaya sebep olan bütün etkenlerin de ortadan kaldırılması durumunda daha etkili ve uzun süreli bir çözüme ulaşılmış olur.

 

Müşteri İstekleri ve Memnuniyeti Önceliğimiz

Tesisatçı firma olarak ilk hedefimiz, müşteri potansiyelini en düzgün şekilde sağlamak ve sizin güven ve sevginizi kazanmaktır. Bunun için her zaman işlem fiyatlarımızı makul seviyelerde tutarak sunduğumuz kaliteli hizmetten ihtiyaç duyan herkesin yararlanmasını amaçlıyoruz.

Açılması veya ulaşılması en zor olan alanlarda meydana gelen problemler karşısında, gider borularının tıkanması veya borunun suyu geri vermesi gibi durumlarda, bizimle her an iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz ve kaliteli malzemelerimiz ile sizlere en iyi hizmeti sunmak için her zaman buradayız.