Fatih Mahallesi, 2. Keskin Sk.No:35, 16140 Osmangazi / Bursa
24 Saat - 7 Gün Hizmet
Page Title BG
Gider Tıkanıklığı Açma

Başlıklar

Gider Tıkanıklığı Açma

Yaşam alanlarında kullanılan atık suların kanalizasyon sistemlerine ulaşmasını sağlayan sistemlere gider ismi verilmektedir. Giderler düz borular ve dirsek denilen özel şekilli borulardan meydana gelmektedir. Farklı sebeplerle gider sistemlerinde tıkanmalar meydana gelebilmektedir. Gider tıkanıklığı açma işlemi ise bilgi ve teknolojik cihazların kullanılmasını gerektirmektedir. Gider sistemlerinde en fazla tıkanıklık yaşanan bölümler dirsek denilen alanlarda meydana gelmektedir. Müdahalenin güç olduğu bu dirseklerde özel üretilen cihazlar kullanılarak sorunsuz bir şekilde tıkanıklık giderilmektedir.

Gider neden tıkanır?

Gider sistemlerinin tıkanmasında en büyük etki katı atıkların sisteme girmesidir. Tuvalet giderlerinde atılan veya yanlışlıkla düşen temizlik bezi, rulo şeklinde tuvalet kağıdı ve diğer sert cisimler borularda oluşan tortu ve çıkıntılara takılarak tıkanmalara sebep olmaktadır. Banyo giderlerinde meydana gelen tıkanıklıklara ise uzun saç kılları, küpe ve yüzük, toka veya sabun parçaları sebep olabilmektedir.

Mutfak giderlerinde tıkanmalara yemek artıkları ve donmuş yağ kalıntıları sebep olmaktadır. Küçük çocuk bulunan yaşam alanlarında oyuncakların gider sistemine kaçması da sık görülen bir olaydır. Giderlerde meydana gelen tıkanıklıkların açılması bazen kendiliğinden olurken bazı durumlarda profesyonel bir müdahale gerektirmektedir.

 

Gider Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Gider sistemlerinde meydana gelen tıkanmaların açılabilmesi için öncelikle tıkanmaya sebep olan cismin yapısını tespit etmek önemlidir. Mümkün ise tıkanıklığın meydana geldiği noktanın tespit edilmesi sorunun çözülmesinde önemli bir kolaylık sağlayacaktır.

Ancak çoğu gider sisteminde tıkanıklık meydana getiren cisim ve tıkandığı noktayı tespit etmek için özel cihazların kullanılması gerekmektedir.

Gider sistemlerinde meydana gelen tıkanmaları sebep olan cisimlerin ve tıkanma noktalarının belirlenmesinde en etkili yöntem kameralı görüntüleme sistemleridir. Gider sistemine salınan bir kamera ile kısa sürede tıkanıklık yaratan cisim ve tıkanma noktası tespit edilerek tıkanıklık açılmaktadır.

gider tıkanıklığı açma

 

Gider Tıkanıklığında Yapılan Hatalar

Gider sistemlerinde meydana gelen tıkanıklığı açmak için yapılan en büyük hatalardan birisi zaten tıkanık olan gider sistemine su dökmektir. Tıkanan gider sistemine dökülen su gider sisteminde bulunan atıkların yaşam alanlarına geri dönerek daha büyük sorunların ortaya çıkmasına yol açmaktadır. Gider tıkanıklığı açmak için yapılan diğer bir hata ise tel, demir veya sopa ile gider sistemini açmaya çalışmaktır.

Sert cisimler gider sistemlerinde bulunan dirsek borulardan geçmediği için tıkanıklığın açılması konusunda bir etkisi yoktur. Aksine güç uygulanarak sert cisimlerin gider sistemine sokulması dirsek denilen parçaların delinmesine, bağlantı noktalarından ayrılmasına veya çatlamasına sebep olarak daha büyük sorunların ortaya çıkışına sebep olmaktadır. Gider sistemlerinde meydana gelen tıkanıklıkların açılmasında en doğru yöntem profesyonel bir destek almaktır.

 

Gider Tıkanıklığı Açma Hizmetlerimiz

Gider tıkanıklığına müdahale etmek öncelikle bilgi gerektiren bir işlemdir. Ekibimizde bulunan ustalarımız bilgi birikimi ve sahip olduğumuz son teknoloji cihazlarla gider tıkanıklıklarında profesyonel bir müdahale yapmaktadır.

Gider sistemlerinde meydana gelen tıkanıklıklarda profesyonel ekibimiz en kısa sürede belirtmiş olduğunuz adrese ulaşarak tıkanıklık sorunlarını çözmektedir.

Gider tıkanıklığı açma işlemlerinde sistem içi görüntüleme cihazları ve hassas dinleme cihazları ile tıkanan noktaları ve tıkanıklık meydana getiren cisimleri tespit ederek uygun tıkanıklık açma yöntemlerini belirlemektedir.

Her bir gider sisteminde meydana gelen tıkanıklık için farklı bir tıkanıklık açma yöntemi kullanılmaktadır. Uzman ekiplerimiz gider sisteminde bulunan borulara hasar vermeden kısa sürede uygun cihazlar kullanarak tıkanıklığı gidermektedir.

Ekiplerimiz her türlü gider tıkanıklığı açma işleminin sonunda müşterilerimize detaylı bilgilendirme yaparak kontrollü bir şekilde hizmeti tamamlamaktadır. Gider tıkanıklığı açma hizmetlerimizde önceliğimiz kırılma ve değişim olmadan gider tıkanıklığını gidererek müşterilerimizin memnuniyetini kazanmaktır.