Fatih Mahallesi, 2. Keskin Sk.No:35, 16140 Osmangazi / Bursa
24 Saat - 7 Gün Hizmet
Page Title BG
Kostikle Gider Açma

Başlıklar

Kostikle Gider Açma

Zararlı bir kimyasal birleşen olan Kostik, genellikle tıkanıklık açmak için evlerimizde maruz kaldığımız maddelerden biri olabilmektedir. Marketlerden kolay bir şekilde almakta olduğumuz lavabo aç maddesi aslında, kostikle gider açma alanında sıklıkla kullanılmakta ve kullanım sırasında zararlı birleşenlerin etkisinden korunulması gereken lavabo açıcılar arasında yer almaktadır. Günlük hayatta kullanımı oldukça basit olan bu kimyasal madde, dikkatli kullanılması gereken zehirli birleşenlere sahiptir.

Kostik maddesi nedir?

Kolay bir şekilde alımı yapılabilen kostik, sodyum hidrostik ile formüle edilerek NaOH olan zararlı bir asitte dönüşmektedir. Bu madde sıcak suyla etkileşime geçtiğinde lavabodaki maddelerin aşağı itilmesine neden olmaktadır. Kostikle gider açma işlemi genellikle geçici bir yöntem olup, sadece tıkayan maddelerin belli bir kısmının gitmesini sağlayacaktır. 5 ile 15 dakika arasında tıkanıklığın çözülmesini sağlayan bu madde, gider borularının da zarar görmesine neden olmaktadır. Bu nedenle genellikle tercih edilmeyen bir yöntem olan kostik kullanımı, eğer kullanılacaksa profesyonel kişiler tarafından yapılması tavsiye edilen işlemlerden biridir.  Bu alanda Bursa gider açma hizmeti için bizimle iletişim kurarak, hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

 

Kostik Hangi Alanlarda Kullanılmaktadır?

Kostik maddesi genel olarak lavabo, banyo ve mutfak giderlerinin açılması için kullanılan kimyasal maddelerden biridir. Bursa tesisat firması olarak genellikle müşterilerimize kullanım alanlarında dikkat etmeleri gerektiğini söyler, bu konuda yoğun olarak kullanmama tavsiyeleri veririz. Saf su üretiminde de kullanılmakta olan kostik, sabun ve anti bakteriyel sabunların da ana birleşenidir. Ancak lavabo açma işlemlerinde çok daha yoğun kimyasal birleşenlere ve sıcak suyla teması halinde kanserojen madde etkileşimi de yarayabilecektir. Kostikle gider açma işlemlerinde bol su kullanılması ve kostik buharıyla direkt temas edilmemesi önemli noktalardan biridir.

 

Kostikle Gider Açma İşleminin İnsan Sağlığına Zararları Nelerdir?

Kostik içerisinde yer alan kimyasal birleşenlerden kaynaklı hem cilde hem de ak ciğerlere yoğun olarak zarar veren maddelerden biridir. Solunması, yenmesi ya da dokunulması durumunda ciltte kızarıklıklar, zehirlenmeler ve baş dönmesi gibi durumlara neden olmaktadır. Bu nedenle kullanım aşamasında profesyonel bir yardıma ihtiyacınız olacak bu konuda bilinçsizce davranılmaması gerekecektir. Yoğun tıkanık giderme yöntemi olarak kullanılması işlevsel olmasa da çoğu zaman kısa süreliğine giderin açılmasına yardımcı olur ancak bu durum uzun sürmez. Bunun için Bursa tesisat firmamızla iletişime geçerek, kırma ve dökme işlemi olmadan kameralı sistemlerle tıkanıklığın nedenlerini ya da yoğunluğunu tespit ettirebilir, gider açma hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

 

Kostik Nasıl Kullanılır?

Kostik kullanımında öncelikle tıkalı olan lavaboya, bir paket kostik dökülmektedir. Ardından kaynar suyla etkileşime girmesi için gider kısmına sıcak suyu dökerek lavabonun açılması sağlanacaktır. Bu işlem bittikten sonra bol su kullanılarak lavabodaki ya da kullanılan giderdeki bütün kimyasal maddenin giderilmesi gerekir. Pratik bir çözüm olarak kısa süreliğine işe yaramaktadır.

 

Kostik Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kostik ile gider açma işleminde buharla etkileşime girecek olan bu kimyasal birleşeni solumamanız son derece önemlidir. Bunun için öncelikle bir ağız ve burun maskesi kullanmalı, cildinizle temas etmemesi için de mutlaka eldiven kullanımına önem vermelisiniz. Ciltte ve soluma sonrasında büyük zararlar verebilmektedir.

 

Bursa Gider Açma Hizmetimiz

Bursa gider açma hizmeti konusunda profesyonel olan ekibimiz, sizleri herhangi bir kimyasal maddeye maruz bırakmadan son teknoloji makinelerle giderlerin 5 ile 15 dakika arasında temizlenmesini sağlayacaktır. Termal kameralarla tespit edilecek olan tıkanıklıklar, kırma ve dökme işlemi yapılmadan kısa zamanda temizlenerek eskisinden çok daha işlevsel bir şekilde su geçişini sağlayacaktır.