Fatih Mahallesi, 2. Keskin Sk.No:35, 16140 Osmangazi / Bursa
24 Saat - 7 Gün Hizmet
Page Title BG
Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Başlıklar

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Gerek alafranga gerekse alaturka tuvaletler de hatalı kullanım yada özensiz bir şekilde temizlik yapılması sonucu tuvalet tıkanıklığı söz konusu olabilir. Bazen tuvalette bir çöp kutusu gibi kullanılması ya da içine gelişi güzel fazla miktardaki tuvalet kağıtları, çocuk bezleri, hijyenik kadın petleri, temizlik bezleri, saç veya İzmarit gibi çöp kutusuna atılması gereken birikintilerin tuvaletler atılması sonucunda tıkanıklık meydana gelmektedir.

Buna benzer durumlarda öncelikli olarak paniğe kapılmamak gerekir. Aşağıda, kullanıcılara liste şeklinde verilen uygulamaları denemekte fayda olacaktır. Bursa gider açma ekibi uygulamaları kapsamında öncelikle ellere eldiven takılmalı, uzun kollu bir kıyafet giyilmeli, tıkalı tuvaleti açabilmek amacıyla gerçekleştirilmesi gereken öncelikli şey yalnızca bir kere sifonu çekmek ya da bir kova dolusu suyun bir kerede boşaltılmasıdır. Birden fazla çekilen sifon ya da dökülen su tuvaletin taşmasına neden olacaktır. Sifonun çekilmesinden sonra dikkat edilmesi gereken husus, tuvaletin hangi hız ile aktığıdır. Eğer ki tuvalette bulunan su, hızlı bir şekilde gidiyorsa tıkanıklık yakın mesafelerde meydana gelmiştir. Eğer bir süre sonra yavaş yavaş akmaya başlarsa tıkanıklık daha uzak bir mesafede meydana gelmiş demektir. Bu işlemlerden sonra takip edilecek adımlar şu şekilde sıralanabilir.

Bursa gider açma firması tıkanmış tuvaletleri açma uygulamaları

  • Tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır ile ilgili Tuvalet tıkanıklıkların giderilmesi amacıyla ilk önce gereksinim duyulan alet, sağlam ve kaliteli bir tuvalet pompasıdır. Tuvalet pompasını kullanırken klozetin ya da tuvaletin iç kısmında su olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Pompanın sağlıklı bir şekilde işlev görmesi için tuvaletin içerisinde su olmalıdır.
  • Tuvalet ya da klozetteki tıkanıklık daha uzak bir mesafede meydana gelmiş ise öncelikli olarak ince bir tel elbise askısı düğüm yerinden çözülmek sureti ile ucuna ince bir bezin bağlanılması ve daha sonra askının klozetin yada tuvaletin iç kısmına sokularak ileriye ve geriye doğru hareket ettirilerek tıkanıklığın meydana geldiği yerin tespit edilmesi gerekir.
  • Eğer gerçekleştirilen işlemler ile tuvalet tıkanıklığı geçmedi ise ve doğal yöntemler ile açmayı tercih ederlerse kullanıcılar, bir çay bardağı karbonat, bir su bardağı sirke ve sıcak suyu klozetin içine dökmeleri gerekir. Dökülmüş olunan bu karışımı yaklaşık 2 ya da 3 saat kadar bekletilmesi gerekir.

 

Tıkanıklık Gidermede Pompa Kullanmak

Eğer ki sifona basıldıktan sonra su düzgün bir şekilde tahliye olmuyorsa sifona tekrar basılmaması gerekir. Çünkü bu klozet içerisinde daha fazla su dolmasına neden olacaktır.

Tuvalet tıkanıklığı

 

Kimyasallarla Tıkalı Lavabo Gideri Açma

Nalburlarda ve büyük marketlerde tuvalet tıkanıklıklarının giderilmesi amacıyla çeşitli kimyasallar bulunmaktadır. Bu kimyasalların kullanım kılavuzuna uygun bir şekilde kullanılması neticesinde tuvalet tıkanıklıklarının çok rahat bir şekilde temizlenmesi ve giderilmesi mümkün olmaktadır. Kimyasallar yağ yada yağ atıklarından dolayı meydana gelen tıkanıklıklarının giderilmesinde kullanılmaktadır Fakat sürekli kullanılması, pimaş borularının zarar görmesine sebep olacaktır.

 

Tuvaletin Hazırlanması Gerekir

Tuvalette biriken suyun taşma ihtimaline karşı suyun emilmesi amacıyla yere gazete ya da kağıt havlu serilmesi gerekir. Oluşacak kötü havva’yı azaltmak için pencere ve kapıların açık tutularak ortamın havalandırılması gerekir.

Eğerki tuvalette tıkanıklığının sebebi görülebilmesi halinde tuvaletin içinden cismin çıkarılması gerekir. Orada bir cisim olduğundan emin olunduğunda örneğin çocuk oyuncağı gibi ancak el ile çıkarılması gerekir. Yoksa bu adımın atılması ve başka bir yönteme geçilmesi gerekir.

Bursa gider açma firması yapmış olduğu bütün iş ve işlemlerden sonra meydana gelebilecek herhangi bir aksaklık ya da kusurdan dolayı müşterilerine garanti vermektedir. Özellikle de müşterilerinin kendileriyle iletişime geçebilmeleri amacıyla Whatsapp iletişim hatlarından, oluşturulmuş e-posta adresleri üzerinden irtibata geçmeleri gerekir.