Mutfak
Trend

Mutfak Lavabosu Neden Tıkanır?

Mutfak lavabosunun tıkanması sıklıkla kullanım hatasından kaynaklanıyor olsa bile, bazı zamanlarda sorun tesisatın yapımı sırasında ustaların kusurundan da kaynaklanabilmektedir. Mutfak lavabosu neden tıkanır, neler yapılmalıdır, tıkanıklık nasıl önlenir aşağıda yanıtlara ulaşabilirsiniz.

Mutfak Lavabosu Tıkanma Sebepleri:

  • Lavaboya dökülen yemek artıkları ve yağlar
  • Mutfak giderinde yeterince eğim bulunmaması
  • Çay posalarının lavaboya dökülmesi
  • Mutfak borusunun eğimsiz olması

Mutfak Lavabosunun Tıkanmaması İçin Neler Yapılmalı?

Mutfak lavabosunun tıkanmaması için çeşitli önlemler alınabilmektedir. Hijyen açısından da gerekli hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir. Mutfak lavabosunun içine ayrıyeten daha ince delikleri bulunan bir süzgeç konulabilir. Bu sayede küçük yemek kalıntılarının gidere kaçıp, tıkanmasını önlenmiş olur. Aşırı yağlı bulaşıklar yıkandıktan sonra giderin tıkanmaması için lavaboya kaynar su dökülebilir. Bitkisel yağ atıkları ayrı bir yerde toplanabilir.

Mutfak Lavabosu Tıkanıklığının Önlenmesi İçin

Mutfak lavabosunun tıkanmasının başlıca sebepleri arasında gerekli hassasiyetin gösterilmemesi yatar. Mutfak lavabosunda çamurlu sebzeler yıkamak, bulaşıkları yıkarken yemek kalıntılarını lavaboya dökmek mutfak lavabosunun tıkanmasına yol açabilir. Yemeklerin yağları da gidere döküldüğünde yağ akıp gitmez ve zaman içerisinde donarak tıkanmaya neden olur.

Mutfak Lavabosu Tıkanıklıklarına Etkili Müdahale

Mutfak lavabosu tıkanıklığı çeşitli sorunları beraberinde getirir. Zamansız meydana gelen bu sorunlara acil müdahale gerekmektedir. Teknolojik imkânlara sahip olmayan, gerekli donanımı bulunmayan ekipler tarafından yapılan müdahale zamanınız çalacaktır ve sizi oldukça büyük maddi ve manevi hasar verecektir. Uzman ekiplerce yapılan onarım işlemi sayesinde, evinizde veya iş yerinizde meydana gelen hasarlar minimuma indirilerek külfet altına girilmeden soruna çözüm bulunabilecektir.

Mutfak lavabosu neden tıkanır sorusuna yanıt aradığımız bu makalede çeşitli çözüm önerilerine kavuşabileceksiniz. Çözüm önerileri sunan çeşitli firmalardan, ihtiyaçlarınıza en iyi cevap verebilecek olanı seçmeniz gerekmektedir. Sonrasında yeni sorunlarla karşılaşmamak için yardım alacağınız firmayı seçerken hassas davranmanız gerekmektedir. Kısa sürede ve en doğru şekilde tesisat sorununuzu çözmeniz için donanımlı firmalarla, alanında uzmanlaşmış tesisatçılarla çalışmanızın önemini unutmayın. Konuda uzman olan ekipler tercih edilmelidir. Uzman ekipler, tek seferde en etkili çözüm yolunu bulunarak sizleri ek masraflardan kurtarmaktadır. İşinin ehli olmayan kişiler tarafından yapılan müdahaleler sizin hem zamanınızdan hem de paranızdan çalınmasına neden olabilir. Tekrar tekrar aynı sorunlarla karşılaşmamak için hassas davranmanız yerinde bir davranış olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button0 532 549 08 63