Fatih Mahallesi, 2. Keskin Sk.No:35, 16140 Osmangazi / Bursa
24 Saat - 7 Gün Hizmet
Page Title BG
Tuvalet Tıkanıklığı Sebepleri

Başlıklar

Tuvalet Tıkanıklığı Sebepleri

Tuvalet tıkanmasının genel sebebi dirsek kısımlarında meydana gelen tıkanmalardan kaynaklanır. Yaşam alanlarında ara sıra karşılaştığımız bu istenmeyen durum her insanın yaşayabileceği bir olumsuzluktur. Giderlere atılan tuvalet kağıtları, temizlik sonrası tuvalete dökülen temizlik suları ve bu suların içinde bulunan bez parçaları, bütün halde düşürülen havlu kağıt ya da tuvalet kağıtları, tuvalet tıkanıklığı sebeplerini olarak bilinir.

Giderlere uygulanan sert cisimler ile ittirme ve bol su dökmek tıkanıklığı gidermek için yanlış olacaktır. Sizlerde firmamız ile iletişime geçerek, tuvalet tıkanıklığına en doğru ve en hızlı çözümü bulmanız mümkündür.

Tuvalet tıkanıklığına neden olan cisimler

Tuvalet tıkanıklarının başlıca nedenleri:

  • Tuvalet içerisine atılan, suda erimeyen kalitesiz olan tuvalet kağıtları,
  • Herhangi bir sebeple düşmüş ya da bilerek atılan cisimler,
  • Kadın pedleri, diş macunları, süngerler, bebek bezleri vb.
  • Tuvalet giderlerinin eğimsiz olması ve harç moloz gibi artıkların dökülmesi

başlıca karşılaştığımız tıkanık sebepleridir.

 

Tuvalet Tıkanmasında Yapılabilecekler Nelerdir?

Tıkanıklığın sebebi giderlere düşen herhangi bir parça ise ve alınmasının imkanı yok ise uzman ekiplerimiz ile hizmetinizdeyiz. Uzman tesisat ekibimiz ile en doğru yöntemle tıkanıklığa müdahale edilecektir. Su dökerek açmaya çalışmak en yanlış yöntemdir. Çünkü dökülen su borular üzerinde basınç oluşturacaktır. Bu basınç ise boruların delinme ve farklı noktalardan sızıntı yapmasına neden olabilir.

Bunun yanında tıkanıklığa sebep olan parça daha aşağılara inerek çok daha büyük sorunları meydana getirecektir. Bu sebeple bizimle iletişime geçerek ekiplerimizin evinize ya da iş yerinize gelmesini beklemeniz gerekir.

Tıkanan tesisatı onarmak için ilk yapılması gereken keşif uygulamasıdır. Fizibilite ve keşif yapıldıktan sonra bütün işlemler itina ile yapılır. Profesyonel ekibimiz ile döküp kırmadan ve tesisatın sağlam yerlerine zarar vermeden en uygun fiyatlarla sorunlarınıza çözüm oluyoruz.

Tuvalet tıkanıklığı sebepleri

 

Tuvalet Tıkanıklığının Tespit Edilmesi

Tuvalet gider sistemleri kapalı sistemlerdir. Bu sebeple gözle kontrol ederek tıkanıklığın tespiti mümkün değildir. Tıkalı tuvaletlerin etrafa yaydığı kötü koku sağlığı ciddi anlamda tehdit eder. Ortamın havasını sağlayan kişilerde sarılık, difteri ve dizanteri gibi ciddi hasarlar bırakacak hastalıklar görülebilir. Bunun için tıkanıklığın meydana gelmesinden itibaren çok gecikmeden uzman kişilerden yardım almanız olacaktır. Günümüzün ileri teknolojisini kullanan bursagideracma.net ile yüksek görüş sağlayan kamera ve dinleme cihazları ile tıkanan noktanın tespiti mümkündür.

İleri teknoloji sayesinde kırık dökme işlemi yapılmadan sorunlarınız firmamız ile çözülmektedir. Tuvalet tıkanıklığının yanı sıra firmamız su kaçaklarına da hassas dinleme cihazlarıyla noktasal olarak belirlemesini yapacaktır.

 

Klozetlerde Meydana Gelen Tıkanıklık

Klozetlerin, alaturka tuvaletlere göre gider sistemi farklıdır. Klozetlerde geri tepmeleri önleyen bir çıkış sistemi bulunmaktadır. Bu sistem ile klozet içerisine dökülen su ya da haşerelerin geri gelmesi engellenmiş olur.

Robotla tuvalet açma işlemi klozetlerde uygulanmaktadır. Alaturka tuvaletlerde pompa ile basınç uygulayarak açtığınız giderler bazen mümkün oluyor fakat klozetlerde maalesef böyle bir durum söz konusu değildir. Bu durumda da profesyonel yetkililerden yardım almanız gerekiyor. Firmamız klozet tıkanıklığına en iyi çözümü sizler için sunmaktadır.

 

Bursa Gider Açma Hizmetleri

Firmamız bursagideracma.net ile tuvalet tıkanıklığı sorunlarınız kısa sürede noktasal olarak belirlenerek, çözümü için işlem yapılır. Gelişmiş kamera sistemlerimiz ile tıkanan yerin tespiti kolaylıkla belirlenmektedir. Tıkanıklığın yanında, diğer boruların sağlam olup olmadığının da kontrolü sağlanır.

Böylelikle ileride yaşayabileceğiniz sorunların öngörüsü de sizler için yapılmaktadır. Tuvalet tıkanıklığı sorunlarında firmamız ile iletişime geçerek en kısa sürede sizleri ziyaret ediyor ve sorunlarınızı çözüyoruz.